Dievčatá z Tvrdošína po príchode na hotel o druhej v noci, čakal už o 10:30 prvý skupinový zápas proti poľskému Energa Olimpia Gdaňsk. Oravčanky  zápas výborne začali, keď už po 50 sekundách hry Miriam Buková našla Moniku Stredanskú, ktorá poslala Tvrdošín do vedenia na 1:0. Avšak už po necelej minúte Poľky vyrovnali a stav bol nerozhodný 1:1. Následne v 15. minúte Poľky opäť udreli a vyhrávali už 2:1. Nepriaznivý stav dievčatá nerozhodil, a tak už o viac ako dve minúty vyrovnala stav stretnutia svojim druhým gólom v zápase Monika Stredanská a taktiež jej pri tom asistovala Miriam Buková.  Po prvej tretine bol stav nerozhodný, a to 2:2. V 30. minúte  Poľky šli opäť do vedenia na 2:3, avšak tento stav trval iba 12 sekúnd, po tom, čo Alžbeta Ďuríková našla Viktóriu Bobotovú, ktorá strelila vyrovnávajúci gól na 3:3. V 34. minúte prišiel chvíľkový skrat Oravčaniek, keď za 27 sekúnd dokázali Poľky streliť do siete Tvrdošína 2 góly a odtrhli sa od našich hráčiek už na dvojgólový rozdiel. Stav po 2. tretine bol teda 3:5. Do 3. tretiny dievčatá z Oravy vstúpili oveľa aktívnejšie, keď po góloch Moniky Stredanskej, ktorá zaznamenala hattrick, a Barbore Spišiakovej,  dokázali zmazať dvojgólový náskok súperiek a zápas sa prakticky začal opäť od začiatku za stavu 5:5. V 50. minúte zápasu mali dievčatá výhodu presilovky, ktorú však nevyužili. Za to súperky hneď po oslabení opäť udreli a dvoma gólmi v závere stretnutia vyhrávali opäť o rozdiel 2 gólov. Do posledného klaksónu sa už nič nezmenilo, a tak Oravčanky svoj prvý skupinový zápas proti poľskému Energa Olimpia Gdaňsk prehrali 5:7.

15290102887_d4b9994dab_b

Zápas nám zhodnotil hlavný tréner Tvrdošína, Michal Cvanciger

„Zápas bol od začiatku z našej strany zle zvládnutý. Boli sme príliš pasívni a k tomu sa pridali taktické chyby, čo súper využil. Hlavne našu nedôslednosť pri napadaní trestal rýchlymi protiútokmi. Za stavu 5:5 sme trošku ožili, ale veľmi zle sme zahrali presilovku. Celkovo však náš výkon bol veľmi malátny. Do zajtra musíme na dnešok zabudnúť a aj keď nás čaká ťažký súper, skúsime ešte zabojovať o postup zo skupiny.“