Mužská 1. liga má za sebou úvodné štyri kolá. Táto liga sa začala ako prvá zo všetkých Celoštátnych líg, a to už od 12. septembra. Po úvodných štyroch kolách je na čele tabuľky Skalica, ktorá má na konte sedem bodov za štyri odohrané zápasy, kde zaznamenala tri výhry a jednu remízu. O bod menej má Detva, ktorá zaznamenala dve výhry a dve remízy. S piatimi bodmi sú na treťom a štvrtom mieste rezerva Kobyliek zo Žiliny a Trnava. Tri body na konte má rezerva Predátorov zo Sabinova a bratislavský Snipers. Dva body na konte má Spišská Nová Ves, Gajary a Púchov. Tabuľku uzatvára, resp. na desiatom mieste s jedným bodom na konte je Dolný Kubín. V nedeľu 19.10.2014 sa v Trnave odohral zápas medzi druhou Detvou a štvrtou Trnavou, ktorý sa skončil víťazstvom hostí 3:7 – (2:2;1:1;0:4) Tento zápas Vám bližšie priblížime.

10744563_866539090023076_1589944304_n

FBC 11 Trnava privítala na svojej palubovke DTF Team Detva Joxers v súboji o popredné miesta v prvej lige mužov. Zápas bol od úvodu veľmi vyrovnaný. Domáci sa dostali do dvojgólového vedenia, ktoré však súper ešte do konca tretiny vymazal, a tak sa išlo do kabín za stavu 2:2. Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe, šancí nebolo veľa a vynikali skôr obranné činnosti oboch tímov. Obe mužstvá v nej strelili po góle, a tak bol zápas stále otvorený. V záverečnej časti bola Detve darovaná druhá 5 minútová presilovka v zápase. V nej sa hosťom podarilo skórovať dvakrát, raz po kurióznom góle hlavou, ktorý spočiatku rozhodca signalizoval ako neplatný, no po porade s arbitrom z druhej strany ihriska gól uznal. Trnava v snahe vyrovnať otvorila hru a inkasovala ešte dva góly a konečný výsledok 3:7 bol pre ňu príliš krutý.

Trnava sa v predohrávke 6. kola stretne v nedeľu 26.10.2014 od 16:00 na domácej palubovke s rezervou Kobyliek zo Žiliny.

5. a 6. kolo sa bude konať v sobotu a nedeľu 1.11 a 2.11.