Počas týždňa sme Vám priniesli prvú časť hodnotenia víkendových zápasov 5. a 6. kola mužskej Salming Extraligy, ktoré sa konali v Bratislave a Trenčíne. Dnes Vám prinášame druhú časť, taktiež s vyjadreniami samotných trénerov. Sumár 7. kola Vám prinesieme začiatkom týždňa.

Mikuláš Prešov privítal v sobotu 18.10.2014 Nižnú, ktorú „Mikulášovia“ porazili 8:6. Prešov o deň neskôr cestoval do Žiliny na zápas proti domácim Kobylkám. Žilinčania v zápase jasne dominovali a zaslúžene vyhrali vysoko 16:4. Sabinov privítal v sobotu v domácom prostredí Žilinu, ktorú hráči z východu potrápili, veď po 2. tretine bol stav 4:3 pre domáci Sabinov, avšak v 3. tretine ukázali Žilinčania svoju silu a po vyhratej 3. tretine 1:6, vyhrali Kobylky nad Sabinovom, na ihrisku súpera, 5:9. Nitra dostala debakel  0:17 od ŠK 1. FBC Trenčín. V nedeľu 19.10.2014 Nižná na domácej palubovke zaznamenala svoju prvú výhru v tejto sezóne, keď hráči spod Ostražice vyhrali nad Predátormi zo Sabinova 7:5, a tak sa odlepili od samotného dna tabuľky.

Žilinu aktuálne trénuje  Tomáš Hrnčiar, po tom, čo z funkcie kvôli osobným dôvodom odstúpil Roman Karczmarczyk.

Jan Komínek – hrajúci tréner FBC Mikuláš Prešov:                                                                                 „ Zápas proti Nižnej
Zápas proti Nižné jsme nezačali dobře a brzo jsme prohrávali 0:3. Ale v dalším průběhu jsme zlepšili hru a otočili skóre v náš prospěch. Nebylo to jednoduché a soupeř se prezentoval dobrým výkonem. Zápas byl otevřený až do konce a jsme rádi, že tři důležité body jsou v Prešově.

Zápas proti Žiline
Skóre je hodně kruté, ale není třeba hledat žádné výmluvy. Ve všech herních činnostech jsme zaostávali a zaslouženě jsme si odvezli nakládačku. Půjdeme s pokorou do dalšího důležitého zápasu, kterým je domácí derby se Sabinovem, kde chceme opět naplno bodovat.“

Tomáš Hrnčiar – dočasný tréner FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina:                                                  Zápas proti Sabinovu:                                                                                                                          Do zápasu sme nastúpili na 3 kompletne formácie s cieľom presadiť sa útočnou nátlakovou hrou. V prvej 1/3 sa nám to ale vôbec nedarilo. Súper vyhrával osobne súboje a vyrážal do rýchlych protiútokov, z ktorých zaznamenal 2 góly. Tretí gól sme inkasovali v oslabovke, keď na trestnej lavici sedel Pazderka po zbytočnom faule. Do druhej tretiny sme nastúpili vo veľmi pozmenenej zostave. Boli sme nútení stiahnuť na 2 formácie.                                                                                                                                             To sa nám oplatilo. Hrali sme v podstatne vyššom tempe, vypracovali sme si množstvo šanci a keby nebolo domáceho brankára, mohli sme zápas otočiť už v druhej tretine. V tretej tretine sme pokračovali v ofenzívnom florbale a súper sa často bránil len vyhodením loptičky na našu polovičku. Našu snahu trochu pribrzdila 5 minútová oslabovka za zásah súpera hokejkou do tváre, čo bol z nášho pohľadu dosť sporný verdikt, nakoľko ani nikto z nás tento zákrok nevidel, ani samotný hráč si nebol tohto vedomí, nakoľko držal hokejku pri zemi a odohral ňou loptu tesne pred brankárom hostí. Bola tam však skrumáž štyroch hráčov, a tak sa domnievame, že zásah mohol spôsobiť aj vlastný hráč Sabinova. 5 minútové oslabenie sme „prežili“ bez ujmy, a tak sme pokračovali v tlaku, čo nám prinieslo ovocie a dostali sme sa do vedenia približne 5 minút pred koncom zápasu. Potom už chcel super vyrovnať a v otvorenej obrane sme sa presadili ešte trikrát, buď po rýchlych kombináciách, alebo strelou z obrany, kde už hráči Sabinova nestíhali dostupovať našich obrancov. Myslím, že za výkon v 2. a 3. tretine sme si víťazstvo zaslúžili. Klobúk dolu pred diváckou kulisou v Sabinove, kde diváci boli doslova šiestym domácim hráčom.

Zápas proti Prešovu:

Opäť sme chceli produkovať útočný florbal. Od začiatku zápasu sme v dvoch formáciách zvolili napádanie dvoma hráčmi. 1. formácia hrala štandardnú obranu 2-1-2. Podarilo sa nám skórovať pomerne zavčasu a hneď nato sme pridali druhý gól. Po individuálnej chybe Prešovčania znížili na 2:1. My sme pokračovali v útočení a darilo sa nám premieňať šance. Súpera nepodržal ani jeden gólman, a tak nám prácu uľahčili. Po celý zápas sme hrali na 3 formácie a myslím, že sa nám podarilo súperovi vnútiť náš štýl hry. Postupne narastal gólový rozdiel a my sme v pohode dohrávali zápas. Prešovčania hrozili hlavne z protiútokov a po našich chybách v rozohrávke. Som rad, že si v tomto zápase odkrútil extraligovú premiéru Adam Hrin (nar. 1997), ktorý sa tak stal v tomto ročníku Salming Extraligy náš najmladší hráč. Adam odohral celý zápas a s jeho výkonom v tomto zápase sme spokojní. Tak isto za pozitívum považujem fakt, že hráči boli pri chuti, a že sa neuspokojili s vedením o dva, tri góly, a že hrali naplno až do konca.“

Marek Ferianc – hrajúci tréner FBK Nižná:                                                                                        „Pred zápasom proti Sabinovu sme vedeli, že v tomto zápase, navyše na domácej pôde musíme vyhrať. Podriadili sme tomu všetko. V sobotu šli chalani rovno domov a bolo to vidieť. Na súpera sme si verili, ako tak sme ho poznali z turnaja v Sabinove. Súper mal úžasné presilovky, miestami bol asi florbalovejší. V hlavách sme mali, že musíme. Chalani hrali srdcom. V 3. tretine sa ukázalo, že sme chceli viac. V bránke nás podržal Matúš Staroň,  a to podla mňa rozhodlo. v tejto sezóne sme neodohrali vyslovene zlý zápas a proti hrateľnejšiemu súperovi sme zaslúžene získali dôležité 3 body.“