Pred takmer mesačnou reprezentačnou prestávkou zapríčinenou účasťou mužskej reprezentácie na decembrových Majstrovstvách sveta, sa počas víkendu odohrali zápasy desiateho a jedenásteho kola mužskej Salming Extraligy, po ktorom sme spoznali poradie tímov po skončení prvej polovici základnej časti. Na čelo tabuľky sa usadilo duo Žilina a FBC Trenčín, ktorí si vytvorili pred tretím ATU Košice už sedembodový náskok.

Zaujímavé zápolenia sa konali v Trenčíne, kde domáci M-Šport a FBC privítali súperov z Košíc. V Sobotu 22.11.2014 sa „Čierne kone Extraligy“ stretli s hráčmi z košického ATU. M-Šport nemal v posledných zápasoch práve najlepšiu formu, keď z troch zápasov získali hráči pod vedením Juraja Matejku len dva body za výhru v predĺžení proti Sabinovu. Akademici napokon zdolali M-Šport na jeho ihrisku pomerom 9:6. Trenčiansky FBC hostil úradujúcich majstrov z Florka Košíc. Florko prehralo s Trenčínom pomerom 4:9.  „Kobylky“ zo Žiliny privítali hráčov z Tsunami Stupava. Vyrovnaný  zápas nakoniec rozlúskla posledná tretia tretina, ktorú hráči zo Žiliny vyhrali suverénne 5:0 a zvíťazili nad Stupavčanmi 8:4. Nižná v boji o dôležité body hostila poslednú Nitru. Nižňanskí hráči napokon zvládli tento sobotný zápas do úspešného konca a zvíťazili nad Nitrou 11:5. Prešov zdolal vo vyrovnanom zápase bratislavské Lido tesne 8:7. O víťazstve „Mikulášov“ z Prešova rozhodla prvá tretina, kde „Liďáci“ pohoreli a Prešovčania túto tretinu vyhrali 6:2. „Predátori“ zo Sabinova prehrali proti bratislavskému Hurikánu 2:8.

21

V nedeľu 23.11.2014 si trenčianske tímy vymenili súperov. Akademici sa stretli s trenčianskym FBC a Florko s M-Športom. Hráči spod hradu Matúša Čáka porazili košické ATU  9:4, zhodne porazili aj Florko v sobotu.  Dráma sa konala u mestského rivala z M-Športu, kde domáci tím zvíťazil nad Florkom Košice 6:5 až po samostatných nájazdoch. Florko sa už od začiatku sezóny trápi s absenciou niektorých opôr, keď do Trenčína nepocestovalo až šesť hráčov. Stupava porazila Nižnú tesne 5:4. Hráčom z Ostražice sa tak opäť nepodarilo ukoristiť ani bod proti favoritovi, aj keď  k tomu neboli ďaleko. Nižná stráca na posledné ôsme postupové miesto, kde sa aktuálne nachádza Florko, len päť bodov. Bratislavský Hurikán po dramatickom závere dotiahol zápas proti Prešovu do víťazného konca. Prešov v zápase vyhrával už sľubne 5:2, avšak Hurikán nezložil zbrane a otočil zápas vo svoj prospech na konečných 5:7. Zápas medzi Sabinovom a bratislavským Lidom znamenal pre oba tímy veľmi veľa, keďže oba tímy sa nachádzajú na spodku tabuľky, kde súboj o záchranu a o posledné postupové miesta je veľmi vyrovnaný. Predzápsové predpoklady sa naplnili a zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Úspešnejší, ale z východu odchádzajú Bratislavčania, ktorí porazili Sabinov 8:7 po predĺžení. Nakoniec Nitra podľahla Žiline vysoko 2:12.

Ľuboš Šefčík (Obranca – ATU Košice):                                                                                             Vyjadrenie k Salmingu Trenčín: „Zápas sme mali celý čas pod kontrolou. Hrali sme na lopte, prípadne sme súpera napadli a získali lopty. Naša hra bol pokojná, disciplinovaná a padali nám tam aj pekné góly.V závere sme boli mysľou asi niekde inde a dostali sme zbytočne góly.“

Vyjadrenie k 1.FBC Trenčínu:                                                                                                             „Celý zápas mal silné emócie. Nervozita bola na oboch stranách. Prvá aj druhá tretina bola vyrovnaná, no súper vždy dal o ten jeden gól naviac.V tretej tretine súperi lepšie uchytili začiatok a už to nepustili. Škoda, že sme nedokázali potešiť našich mladých fanúšikov ktorí merali cestu do Trenčína, aby nás podporili.“

Roland Bluska – (Tréner – Tsunami Stupava):
„Medzizápasové obdobie bolo pre nás náročné, pretože sme hrali Juniorskú Extraligu. Ťažšie doliečujeme zranenia a kompaktnosť tímu je menšia. Nie úplne dobre sme boli pripravení na lídra tabuľky. Zápas sa pre nás síce nevyvíjal zle, ale druhá polovica zápasu patrila súperovi. Zahrali dôrazne pri napádaní a nám sa nedarilo získavať lopty na to, aby sme dohrali zápas vyrovnane. Vedeli sme, že Nižná nebude ľahký super, pretože zahrala vyrovnané zápasy aj s ostatnými súpermi. My sme začali zasa dobre, ale nedokázali sme si počas celého zápasu udržať maximálnu koncentráciu a výkonnosť, aby sme zápas pohodlne kontrolovali. Dovolili sme súperovi dotiahnuť sa na nás. Veril som, že máme na to kvalitu, aby sme zápas vyhrali. No nehrali sme ani z ďaleka svoje maximum. Takže teraz máme ďalšie týždne na to, aby sme sa znovu dostali do hernej pohody.“
Vladimír Miškovic ( Útočník – FBC Predator Sabinov):                                                                          „Cez víkend nás čakali 2 bratislavské celky, Hurikán a Lido. Tešili sme sa po dlhom čase na domáce zápasy a chceli sme výraznejšie bodovať. Nepodarilo sa to. V sobotu bol Hurikán v každej fáze zápasu lepší ako my a zaslúžene, presvedčivo zvíťazil. V nedeľu sme to chceli napraviť a naplno bodovať proti Lidu. Väčšinu zápasu sme hrali dobre, súpera sme prestrieľali a v poslednej tretine sme dvakrát vyhrávali o gól. Urobili sme však chyby v defenzíve, ktoré Lido dokázalo potrestať a poslať tak zápas do predĺženia, v ktorom strelilo gól ako prvé a vyhralo. Týmto zápasom sme ukončili prvú polovicu zápasov základnej časti zo ziskom iba 7. bodov. V druhej polovici sezóny musíme zlepšiť prístup hlavne ku tréningom, ak chceme dosahovať lepšie výsledky.“
Peter Nehila (Útočník – VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava):

„Zápasy so Sabinovom sú pre mňa veľmi atraktívne, kedže nastupujem proti bývalým spoluhráčom. Hneď na začiatku sme sa ujali vedenia a do konca prvej tretiny to bolo už 0:3, takže sa nám hralo veľmi dobre. Nakoniec sme prekonali aj naše sezónne gólové maximum a dali sme Sabinovu 8 gólov.

Zápas s Prešovom nám hlavne ukázal, že sme schopní aj otočiť zápas vo svoj prospech. To by som hodnotil veľmi pozitívne, no ukázal nám aj mnohé negatíva. Keďže tím ako Prešov nám bol dve tretiny viac ako vyrovnaným súperom. V poslednej tretine sme nemali čo stratiť, keď sme prehrávali už 5:2. Začali sme vysoko napádať a to sa ukázalo ako rozhodujúce, keď sme za posledných 10 minút strelili 4 góly.“