Víkend máme za sebou a s ním aj zápasy tretieho a štvrtého kola Ženskej extraligy. Celkovo sa odohralo deväť zápasov. Po víkende ostávajú na čele tabuľky hráčky Kométy Spišská Nová Ves, pred druhým Tvrdošínom a tretím Pruským.

Sobota 26. 9. 2015

FBC Mikuláš Prešov vs. Fbk Tvrdošín 2 : 6 (0:2; 2:3; 0:1)
Góly: K. Robová, I. Semančíková – M. Hutirová, B. Spišiaková 2x, K. Belicová, R. Rennerová, V. Bobotová
Asistencie: Ľ. Zajacová 2x – M. Hutirová, V. Bobotová 2x, T. Balážová

Prvý zápas tretieho kola sa odohral na prešovskej palubovke, kde zavítali dievčatá z Tvrdošína. Už v štvrtej minúte otvorila skóre Milota Hutirová, ktorá ku koncu tretiny asistovala Barbore Spišiakovej pri druhom tvrdošínskom góle. Do druhej tretiny vstúpili Oravčanky tromi rýchlymi gólmi po sebe, a tak na výsledkovej tabuli svietilo skóre 0:5. Prvé prešovské góly padli až v druhej polovici druhej tretiny, keď skórovala Klaudia RobováIvica Semančíková. Pri oboch góloch asistovala Ľudmila Zajacová. Posledný gól zápasu padol až koncom tretej tretiny, keď presilovku využila Viktória Bobotová (asistencia Tatiana Balážová), a tak Tvrdošín upravil skóre na konečných 6:2 vo svoj prospech.
Michaela Lupačová, FBC Mikuláš Prešov: „Sobotňajší zápas proti Tvrdošínu sme síce prehrali, ale bolo to celkom predvídateľné. Samozrejme, do zápasu sme nastupovali s tým, že si ideme po výhru, ale nepodarilo sa. Myslím si však, že to nebol až taký hrozný zápas z našej strany (aj keď, samozrejme, vždy to mohlo byť lepšie).  V tomto zápase sme mali určite najväčší problém so skórovaním. Jednoducho sa nám nedarilo.“

ŠK Slávia SPU DFA Nitra vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves 1 : 8 (1:4; 0:2; 0:2)
Góly: N. Broošová – K. Hudáková 3x, P. Hudáková 3x, K. Grossová, K. Marcinková
Asistencie: M. Žikavská – P. Hudáková 4x, K. Hudáková, K. Marcinková, K. Grossová

V Nitre sa sobotňajší zápas vyvíjal od začiatku v prospech Spišiačok. Prvý gól zápasu strelila Kristína Hudáková (asistencia Paulína Hudáková) už v tretej minúte, ktorú nasledovala Katarína Marcinková (asistencia Paulína Hudáková) gólom na 0:2. O gól domácich sa postarala Natália Broošová (asistencia Michaela Žikavská) v siedmej minúte prvej tretiny, keď to ešte vyzeralo na vyrovnaný zápas, keďže skóre bolo 1:2. Do konca tretiny však Spišská Nová Ves navýšila skóre o ďalšie dva góly, a tak dievčatá odchádzali do šatní za stavu 1:4. Počas druhej a tretej tretiny boli Spišiačky efektívnejšie a podarilo sa im pridať po dva góly, vďaka čomu sa zrodila ich historicky prvá výhra nad Nitrou.
Jozef Grega, tréner Kométy Spišská Nová Ves: „Zápas v Nitre potvrdil naše zlepšenie v obrannej činnosti a výbornú formu našej brankárky Jany Dupčákovej. Hlavným cieľom bolo uhrať tri body proti vicemajstrovi, druhoradé bolo neinkasovať veľa gólov. To sme splnili na sto percent. Dievčatá predviedli aj veľmi dobrú ofenzívu a efektivitu streľby z každej pozície, čo sme trénovali. Po tomto zápase sme maximálne spokojní s výkonom celého družstva.“

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 2 : 1 (0:1; 1:0; 0:0; 0:0; 1:0sn)
Góly: A. Kľúčiková, I. Besedičová (rozhodujúci nájazd) – A. Martinková
Asistencie: I. Besedičová – J. Hríbiková

V hlavnom meste sa v sobotu body delili. Úvodný gól zápasu v prvej tretine strelila hráčka Banskej Bystrice, Alena Martinková (asistencia Jana Hríbiková). Bratislavčanky vyrovnali až v druhej tretine, gólom Adely Kľúčikovej (asistencia Ivana Besedičová). Napriek tomu, že dievčatá z Bratislavy vyslali na banskobystrickú brankárku až 31 striel, skóre ostalo nezmenené až do konca zápasu. V predĺžení rovnako gól nepadol, preto o výsledku rozhodovali až samostatné nájazdy, z ktorých nakoniec víťazne vyšli Bratislavčanky premeneným nájazdom Ivany Besedičovej.

Eastern Wings Michalovce vs. MKŠS Kysucké Nové Mesto  9 : 3 (2:1; 4:1; 3:1)
Góly: P. M. Dzurinová 2x, Z. Chudinová 2x, S. Maťašová 2x, R. Vrábeľová 2x, L. Jakabová – N. Gašincová 2x, P. Macúrová
Asistencie: S. Maťašová 2x, E. Vrábeľová, M. Komlodyová 2x, Z. Chudinová, P. M. Dzurinová, G. Galova – P. Mocúrová, L. Knihová 2x

Michalovčanky v sobotu využili výhodu domáceho prostredia, kde hostili dievčatá z Kysuckého Nového Mesta. O zápase rozhodla druhá tretina, po ktorej viedli domáce hráčky 6:2. Do konca zápasu strelili ešte tri góly a upravili skóre na konečných 9:3. Po dva góly si pripísali Patrícia Mária Dzurinová, Zuzana Chudinová, Sylvia MaťašováRomana Vrábeľová z Michaloviec a Nikoleta Gašincová z Kysuckého Nového Mesta a jeden gól pridala na strane Michaloviec Lenka Jakabová a na strane Kysučaniek Petra Macúrová.

Nedeľa 27. 9. 2015

ŠK Slávia SPU DFA Nitra vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 7 : 1 (2:0; 1:0; 4:1)
Góly: A. Ilinjová, M. Baštiová, M. Žikavská 3x, K. Pillajová, K. Blehová – M. Prokopová
Asistencie: M. Žikavská, K. Pillajová, K. Blehová, E.Nagyová

V nedeľu sa odohralo päť zápasov. Nitra si vymenila súperov s Bratislavou, a tak odohrala doma zápas s Banskou Bystricou, ktorú zdolala pomerom 7:1. O zápase rozhodla tretia tretina, v ktorej Nitrianky strelili štyri góly. Hetrik v zápase zaznamenala Michaela Žikavská, k čomu pridala aj jednu asistenciu. O jediný banskobystrický gól sa postarala Mária Prokopová v tretej tretine ešte za stavu 4:0. Nitra vyslala na banskobystrickú bránu až 45 striel, zatiaľ čo na nitriansku bránu letelo „iba“ 32 striel.
Zdenko Babík, tréner Banskej Bystrice: „Na moje počudovanie sme zápasy zvládli výsledkovo dobre, no herne to tak vôbec nevyzeralo. Nie len tieto dva zápasy, ale aj zápasy predtým nám potvrdili, že zaostávame veľa v individuálnych činnostiach. Čaká nás cez sezónu ťažká tvrdá robota, ktorá možno prinesie ovocie až o jeden, dva roky. Ťažko sa mi vyjadruje k zápasom, ktoré sme nezvládli psychicky, takticky ani herne. To, že sme získali na Hurikáne jeden bod je, si myslím, veľký úspech, a to, že sme v Nitre prehrali 7:1, ten výsledok je pre nás prijateľný. Myslím, že sme mohli prehrať aj vyšším rozdielom. Do budúcnosti máme veľkú motiváciu, lebo sa máme v čom zlepšovať a bude to veľmi tvrdá robota, ktorú budú musieť dievčatá zvládnuť a samé musia pochopiť, že to, čo sme doteraz trénovali, jednoducho nestačí na to, aby sme boli rovnocennými súpermi s extraligovými družstvami.“

Eastern Wings Michalovce vs. Fbk Tvrdošín 4 : 11 (0:5; 1:2; 3:4)
Góly: P. M. Dzurinová, M. Komlodyová, L. Jakabová, Z. Chudinová – B. Spišiaková 2x, V. Bobotová 2x, V. Turčáková 3x, R. Rennerová, M. Hutirová, M. Ješšová, K. Belicová
Asistencie: S. Maťašová, R. Vrábeľová, L. Jakabová – M. Hutirová, M. Krivulčíková 2x, M. Ješšová 4x, Z. Stredanská, B. Spišiaková

Aj v Michalovciach sa musela činiť brankárka, pretože na jej bránu vyslali Tvrdošínčanky až 53 striel. O hetrik sa postarala Veronika Turčáková, no najproduktívnejšou hráčkou tímu sa stala Michaela Ješšová vďaka jednému gólu a štyrom asistenciám. Michalovčanky vystrelili na bránu ani nie polovičný počet striel.

FBC Mikuláš Prešov vs. MKŠS Kysucké Nové Mesto 9 : 10 (2:4; 4:2; 3:4)
Góly: K. Robová 2x, I. Semančíková 3x, M. Lupačová 2x, D. Kvasková – M. Griecsová, Z. Hegenová, S.CH. Žideková 6x, L. Knihová, S. Tomová
Asistencie: Ľ. Zajacová 3x, M. Lupačová 2x – L. Knihová 2x, S. Ch. Žideková, Z. Hegenová, M. Griecsová 2x, S. Tomová, N. Gašincová

Ku gólovej prestrelke došlo v šarišskej metropole, kde o body bojovali domáce Prešovčanky proti dievčatám z Kysuckého Nového mesta. Zápas bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný. Dve minúty pred koncom strelila prešovská hráčka, Ivica Semančíková, vyrovnávajúci gól na 9:9. Kysučankám sa však podarilo o necelú minútu využiť šancu a Sarah Charlotte Žideková si pripísala svoj už šiesty gól v zápase, ktorým tento duel rozhodla (asistencia Nikoleta Gašincová).
Michaela Lupačová, FBC Mikuláš Prešov: „Narozdiel od soboty, bol nedeľňajší zápas proti Kysuckému Novému Mestu katastrofa. Neviem čím to bolo, či sme podcenili súpera, alebo čo sa nám stalo, ale tento bol (teda aspoň podľa môjho názoru) úplne nezvládnutý zápas. Vpredu bola zas a znova najväčším krížom streľba a vzadu sme si nedokázali ustrážiť hráčky. Stále, nech sa dialo čokoľvek, sme ich nechali vystreliť, a to bolo aj vidieť na neuveriteľnej Židekovej. Z tohto zápasu som naozaj odchádzala s neskutočným pocitom sklamania, a taktiež ma hnevalo, že som nemohla urobiť pre tím viac a dotiahnuť túto, doslova, prestrelku do víťazného konca.“

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves 1 : 4 (0:2; 0:1; 1:1)
Góly: A. Vaseková – K. Hudáková 3x, P. Hudáková
Asistencie: N. Štefániková – V. Grossová 2x, P. Hudáková, K. Grossová

Dievčatá zo Spišskej Novej Vsi nezaváhali ani v nedeľu a pokračovali vo svojom víťaznom ťažení bez straty bodu aj v hlavnom meste. Bratislavčankám sa podarilo presadiť až pár minút pred koncom, keď už bolo neskoro. Ich jediný gól, ktorý padol v presilovke, strelila Andrea Vaseková (asistencia Nikola Štefániková).
Jozef Grega, tréner Kométy Spišská Nová Ves: „Po prvej minúte sme viedli 1:0, bohužiaľ, rýchly gól, ktorý sme dali a statická hra súpera nás ukolísala k vlažnému výkonu počas celého zápasu. Nešla nám streľba, prejavilo sa aj vyčerpanie zo zápasu s Nitrou, kde sme zabrali na maximum. Okrem toho, brankárka Hurikánu podala vynikajúci výkon. Jediný gól sme dostali v tretej tretine v oslabení, keď sme sa nepohybovali a Hurikán strelil gól z veľkej vzdialenosti. Odpovedali sme štvrtým gólom, aby sme zabránili možnej dráme na konci zápasu. Tento zápas sme hrali minimum čo sme museli na zisk troch bodov, čo sa podarilo. Bohužiaľ, bol to doposiaľ náš najslabší zápas v prebiehajúcej sezóne. Celkovo sme s týmto tripom spokojní, priniesli sme domov šesť bodov, čím ostávame aj po štvrtom kole lídrom ženskej extraligy v tomto ročníku.“

ŠK 98 Pruské vs. NTS FK-ZŠ Nemšová 3 : 4 (1:2; 1:0; 1:2)
Góly: A. Šidlová, J. Trošková 2x, I. Hrehušová – V. Izraelová, K. Melišová, V. Malichová, A. Bahnová
Asistencie: L. Dobrodejová, V. Dobrodejová, J. Trošková – R. Gáliková, K. Haljaková 2x, Z. Strapková

Kvôli kontumácii zápasov pre nesplnenie spodnej vekovej hranice hráčok vstupovala Nemšová do tohto hracieho víkendu s nulou na konte. O svoje prvé body musela zabojovať  v zápase proti Pruskému. Z tohto považského derby sa im nakoniec podarilo priniesť plný počet bodov vďaka efektívnejšej hre (strely na bránu Pruské: 32, Nemšová: 23). Začiatkom tretej tretiny sa zápas ešte vyvíjal v prospech Pruského, keď vďaka gólu z presilovky viedli 3:2. No v siedmej minúte využila presilovku hráčka Nemšovej, Valéria Melichová (asistencia Kristína Haljaková), a skóre bolo vyrovnané. Rozhodujúci gól padol z hokejky Adriány Bahnovej (asistencia Zuzana Strapková) v desiatej minúte. Nemšová si tento tesný náskok dokázala udržať a zápas dotiahla do víťazného konca.
Lenka Dobrodejová, ŠK 98 Pruské: „Tento víkend sme mali možnosť hrať iba s Nemšovou. Do zápasu sme išli s rešpektom, pretože Nemšová nastúpila v plnej zostave a s kvalitnými hráčkami. Zápas bol od začiatku strohý, až po prvých dvoch góloch sa rozbehol. Tretiny boli dosť vyrovnané. Z môjho pohľadu sme boli v druhej tretine lepšie, bohužiaľ sme nepremenili šance, či už v dvoch presilovkách a v samostatnom nájazde, ktoré nás po zápase veľmi mrzeli. Taktiež sme mali dve oslabovky, kde sme  inkasovali gól. S odstupom času aj tak tento zápas hodnotím pozitívne, pretože sme si uvedomili, že treba tvrdo trénovať a vylepšovať chyby.“

Sestry Hudákové boli opäť najproduktívnejšími hráčkami víkendu, pričom Paulína zaznamenala deväť (4+5) a Kristína sedem (6+1) kanadských bodov. Rovnako dobre sa darilo aj Sarah Charlotte Židekovej z Kysuckého Nového Mesta so siedmymi (6+1) kanadskými bodmi.

Ďalšie zápasy ženskej extraligy sú naplánované na 10. a 11. októbra.

Autorka: Jana Dupčáková