Cez víkend pokračovala ženská extraliga zápasmi piateho a šiesteho kola. Spolu sa odohralo osem zápasov, v ktorých dokopy padlo až 108 gólov, a teda v priemere 13,5 gólu na zápas. Na čele tabuľky sa nachádzajú Tvrdošínčanky, ktoré zatiaľ zaváhali iba v jednom súboji, a tak preskočili Spišskú Novú Ves. Tá však počas tohto víkendu nehrala o žiadne body, keďže zápas s Banskou Bystricou sa preložil.

Sobota 10. 10. 2015

ŠK 98 Pruské vs. FBC Mikuláš Prešov 15 : 4 (5:1; 8:0; 2:3)
Góly: K. Behancová,  D. Behancová 2x, A. Šidlová 2x, I. Hrehušová 6x, V. Dobrodejová, P. Kňažková, J. Trošková, B. Gáborová – D. Kvasková, M. Lupačová 2x, Ľ. Zajacová, U. Duľová,
Asistencie: A. Šidlová 4x, J. Trošková 3x, K. Behancová 2x, V. Dobrodejová, I. Hrehušová, D. Hlaváčová 2x, K. Krištofová

Do Dubnice nad Váhom zavítali dievčatá z Prešova, ktoré sa zatiaľ v novej sezóne trápia. Rovnako tomu bolo aj v tomto zápase, kde inkasovali až 15 gólov. Už v prvej tretine skončilo v prešovskej bráne päť gólov. V úvode druhej tretiny sa hráčkam z Pruského podarilo streliť ďalšie dva veľmi rýchle góly, a tak odskočili Prešovčankám na rozdiel šiestich gólov. V polovici zápasu už na tabuli svietilo skóre 11:1 v prospech domácich hráčok. Do konca zápasu pridali hráčky Pruského ešte štyri góly proti trom prešovským, a tak dotiahli zápas do výsledku 15:4.

NTS FK-ZŠ Nemšová vs. Eastern Wings Michalovce 9 : 1 (5:0; 1:0; 3:1)
Góly: V. Izraelová, D. Sadecká 2x, V. Malichová 2x, A. Švančarová, K. Melišová, K. Daňová, T. Pelechová, D. Papierniková – Gabriela Galová
Asistencie: V. Izraelová 3x, D. Uherková, V. Malichová, K. Haljaková – R. Vrábeľová

Dievčatá z Nemšovej si v zápase proti nováčikovi urobili pohodlný náskok už v prvej tretine. Počas zápasu celkovo vyslali na michalovskú bránu až 51 striel. Najmenej sa im darilo v druhej tretine, kde strelili len jeden gól. V úvode tretej tretiny sa presadila Gabriela Galová (asistencia Romana Vrábeľová), ktorá sa postarala o jediný gól Michaloviec. Do konca zápasu pridali Nemšovanky ešte tri góly, ktorými upravili skóre na konečných 9:1 a ľahko získali tri body.

Fbk Tvrdošín vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 18 : 5 (5:2; 6:1; 7:2)
Góly: K. Belicová 4x, R. Rennerová 2x, V. Bobotová, M. Krivulčíková, B. Spišiaková 2x, K. Szabóová, V. Turčáková 2x, V. Ďuríková, P. Sipošová 2x, M. Ješšová 2x – R. Janegová, M. Žikavská 3x, K. Karásková
Asistencie: M. Ješšová 2x, V. Turčáková, P. Sipošová, V. Bobotová, B. Spišiaková 3x, K. Belicová 3x, M. Krivulčíková 2x, K. Szabóová, V. Ďuríková, R. Rennerová –  K. Karásková 2x, M. Pintérová, M. Žikavská

V zápase medzi minuloročnými finalistami padlo dokopy až 23 gólov, čo sme určite pred začiatkom tohto kola neočakávali. Tvrdošín dokazuje, že i keď je oslabený o niekoľko kvalitných hráčok, stále dokáže byť tvrdým a nebezpečným súperom. Naopak Nitra sa v tabuľke prepadáva stále nižšie.

Michaela Žikavská, ŠK Slávia SPU DFA Nitra: „Myslím si, že tento víkend sa nám nevydaril tak, ako sme chceli. Proti Tvrdošínu sme išli do zápasu s chuťou bojovať, aj keď nám chýbali viaceré skúsené hráčky z minulej sezóny. Na súpera sme nestačili a žiaľ, prehrali sme vysokým rozdielom.“

MKŠS Kysucké Nové Mesto  vs. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3 : 2 (0:0; 1:1;1:1; 1:0pp)
Góly: S. Ch. Žideková 2x, L. Knihová (predĺženie) – T. Martikainen, A. Kľúčiková
Asistencie: E. Šlopková – I. Besedičová

Napriek tomu, že Kysucké Nové Mesto je nováčikom v extralige, doteraz sa mu celkom darilo. Zápas s Bratislavou bol veľmi vyrovnaný. Dievčatá z hlavného mesta strelili gól ako prvé. Kysučankám sa podarilo po desiatich minútach od inkasovaného gólu vyrovnať. Štyri minúty pred koncom bola k víťazstvu o krok bližšie Bratislava, no Sarah Charlotte Žideková sa postarala o vyrovnávajúci gól a poslala tak zápas do predĺženia. V tom boli nakoniec úspešnejšie práve domáce hráčky, keď tridsať sekúnd pred koncom strelila víťazný gól Lucia Knihová (asistencia Emma Šlopková).

Emma Šlopková, MKŠS Kysucké Nové Mesto: „Sobota s Hurikánom, myslím, že veľmi vyrovnaný zápas. Hurikán bol pre nás hrateľný súper, bolo však vidno, že disponuje menej skúseným a mladým kádrom, čo sa odrazilo na hre a góly padli po individuálnych chybách hlavne v obrannej činnosti.“

Nedeľa 11. 10. 2015

Fbk Tvrdošín vs. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 9 : 2 (2:0; 3:0; 4:2)
Góly: K. Belicová 2x, B. Spišiaková 2x, V. Bobotová 2x, M. Hutirová 3x – N. Štefániková, T. Martikainen
Asistencie: V. Turčáková, M. Hutirová 3x, M. Krivulčíková, B. Spišiaková2x, M. Ješšová 2x – T. Čeligová

Na tvrdošínskej palubovke sa nekonalo žiadne prekvapenie ani v nedeľu. Tak ako v sobotu Pruské, či Nemšová, aj Tvrdošín viedol v zápase pohodlným náskokom piatich gólov, a to až do začiatku tretej tretiny. V jej úvode sa Bratislavčanky trochu prebudili a strelili dva góly. Dievčatá z Oravy už ale nepripustili žiadnu drámu a poistili si víťazstvo ďalšími štyrmi gólmi.

Michaela Ješšová, Fbk Tvrdošín: „Zápasy neboli moc náročné. Nitra je tento rok vo veľmi slabej zostave, obranu mali nekompaktnú, celá hra bola postavená na dvoch hráčkach. Hurikán sa trošku zlepšil, boli agresívnejšie a viac napádali ako Nitra.“

NTS FK-ZŠ Nemšová vs. FBC Mikuláš Prešov 13 : 6 (2:1; 6:4; 5:1)
Góly: K. Štefánková 2x, V. Izraelová, D. Sadecká 2x, K. Daňová, Z. Strapková 2x, P. Štefulová, V. Malichová 2x, K. Haljaková, K. Melišová – D. Kvasková 3x, M. Lupačová, I. Semančíková
Asistencie: K. Haljaková 2x, Z. Strapková, V. Malichová, R. Gáliková, T. Pelechová 2x, K. Daňová – Ľ. Zajacová, B. Molčanová, D. Kvasková 3x, M. Lupačová

V Nemšovej to vyzeralo zo začiatku na vyrovnaný súboj. Zlom nastal v polovici druhej tretiny, keď to Nemšovankám začalo výraznejšie padať a podarilo sa im odskočiť na rozdiel štyroch gólov a do šatní odchádzali za stavu 8:4. Tretiu tretinu už vyhrali jednoznačne domáce hráčky, a tak po tomto víkend môžu byť spokojné so šiestimi bodmi na konte, ktoré ich posúvajú do prvej polovice tabuľky.

MKŠS Kysucké Nové Mesto vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 8 : 7 (1:2; 1:3; 5:2, 1:0)
Góly: E. Šlopková 2x, M. Griecsová 2x, N. Gašincová, S. Ch. Žideková 2x, E. Škvrndová – M. Žikavská 4x, R. Janegová,  K. Blehová, M. Pintérová
Asistencie: L. Knihová 2x, N. Gašincová 2x, S. Horečná – N. Štefkovičová, M. Pintérová 2x, R. Janegová

Za prekvapenie víkendu možno považovať zápas Kysuckého Nového Mesta s Nitrou. Pätnásť minút pred koncom zápasu mali Nitrianky náskok piatich gólov. Domáce hráčky sa však nevzdali a ukázali svoju bojovnosť. Minútu a pol pred koncom strelila Mária Griecsová (asistencia Nikoleta Gašincová) vyrovnávajúci gól, vďaka čomu Kysučanky dostali šancu v predĺžení. Túto šancu využila Sarah Charlotte Žideková. Aj vďaka tejto hráčke sa Kysucké Nové Mesto drží priebežne na štvrtej priečke extraligovej tabuľky.

Emma Šlopková, MKŠS Kysucké Nové Mesto: „Do nedeľňajšieho zápasu sme nastúpili s veľkým rešpektom a prvú tretinu sme pôsobili veľmi zakríknuto, postupne sme sa však doťahovali na súpera. V tretej tretine sme prevzali iniciatívu a svojou bojovnosťou sme dokázali vyrovnať 5-gólový náskok Nitry a v predĺžení krásnou individuálnou akciou rozhodla zápas Mimi Žideková.“

Michaela Žikavská, ŠK Slávia SPU DFA Nitra: „V nedeľňajšom zápase sme viedli celý zápas, po druhej tretine už 7:2. Pred koncom zápasu nastal zlom, v ktorom sme za 4 minúty dostali 5 gólov. Viaceré hráčky sa akoby uspokojili s tým, že vedieme veľkým rozdielom a Kysučankám sa podarilo vyhrať nad nami po predĺžení 8:7. Aj takéto veci sa niekedy vo florbale stávajú, preto by sme sa mali z toho použiť, pokúsiť sa na to zabudnúť a zdvihnúť hlavu hore a bojovať aj v ďalších zápasoch.“

ŠK 98 Pruské vs. Eastern Wings Michalovce 6 : 0 (3:0; 0:0; 3:0)
Góly: A. Šidlová, V. Dobrodejová, P. Kňažková, I. Hrehušová, D. Behancová, J. Trošková
Asistencie: I. Hrehušová, R. Reseková, D. Hlaváčová, A. Šidlová

Po Prešove zavítali v nedeľu do Dubnice nad Váhom aj dievčatá z Michaloviec. Zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech domácich, ktoré výrazne prestrieľali hosťujúce hráčky. Tým sa nepodarilo prekonať reprezentačnú brankárku Karolínu Krištofovú, ale ani druhú pruskú brankárku, Barboru Pagáčovú, ktorá nastúpila do hry v druhej tretine, a tak zápas skončil stavom 6:0.

Najproduktívnejšou hráčkou víkendu sa s jedenástimi bodmi stala Barbora Spišiaková z Tvrdošína (6+5), o dva body za ňou zaostala Kristína Belicová (6+3) a s rovnakým počtom bodov uzatvára najproduktívnejšiu trojicu Ivana Hrehušová z Pruského (7+2).

Dohrávka piateho kola medzi domácou Spišskou Novou Vsou a Banskou Bystricou sa odohrá v nedeľu 18. 10. 2015 o 17:00.

Ďalšie zápasy ženskej extraligy sú naplánované na 24. a 25. októbra.

Autor: Jana Dupčáková