Počas uplynulého víkendu sa odohrali zápasy 7. a 8. kola Ženskej extraligy. Na programe bolo spolu deväť zápasov. Prvé miesto v tabuľke aj po siedmych odohraných zápasoch, a to stále s plným počtom bodov, si držia Spišiačky.

Sobota 24. 10. 2015

1. FbK Quick Sport Banská Bystrica vs. MKŠS Kysucké Nové Mesto 4 : 5 (2:3; 1:0; 1:1; 0:1pp)
Góly: J. Hríbiková 2x, A. Martinková, V. Ferenčíková – S. Záteková 2x, L. Knihová 2x, M. Griecsová
Asistencie: A. Martinková 2x, J. Hríbiková, D. Sadecká – E. Škvrndová, S. Ch. Žideková

Banskobystričanky mali možnosť na domácej palubovke brať body, ktorými sa mohli odpichnúť z chvosta  tabuľky. Ako sa očakávalo, zápas proti Kysuckému Novému Mestu bol po celý čas vyrovnaný. U začiatkom tretej minúty sa podarilo otvoriť skóre Lucii Knihovej, a tak lepšie do zápasu vstúpili Kysučanky. Dievčatá z Banskej Bystrice sa však nedali tak ľahko, a postupne sa doťahovali na súpera, ktorému nedovolili odskočiť viac ako na rozdiel dvoch gólov. Po druhej tretine bol stav vyrovnaný. Koncom ôsmej minúty sa do vedenia dostali znovu dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, no odpoveď súpera na seba nenechala dlho čakať, a tak o pár sekúnd neskôr skórovala Jana Hríbiková (asistencia Alena Martinková), ktorá tak poslala zápas do predĺženia. V ňom však boli úspešnejšie hosťujúce hráčky vďaka rozhodujúcemu gólu Lucie Knihovej.

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. NTS FK-ZŠ Nemšová 8 : 3 (1:1; 4:1; 3:1)
Góly: T. Martikainen 2x, A. Vaseková 2x, T. Čeligová 2x, A. Kľúčiková, I. Besedičová – Z. Strapková 2x, K. Daňová
Asistencie: A. Vaseková 3x, I. Besedičvá 2x, L. Kašlík – K. Melišová, V. Izraelová

V hlavnom meste sa tešili domáce, keď konečne porazili súpera v riadnom hracom čase, a tak získali prvý trojbodový zisk v tejto sezóne, a to v zápase proti dievčatám z Nemšovej. V polovici prvej tretiny sa Bratislavčanky dostali do vedenia vďaka gólu Taru Martikainen (asistencia Ivana Besedičová). Dlho sa však netešili, pretože o necelých dvadsať sekúnd bol stav opäť vyrovnaný po góle Kataríny Daňovej (asistencia Kristína Melišová). V druhej tretine sa domácim hráčkam darilo o niečo viac, a tak si dokázali vytvoriť náskok troch gólov. V tretej tretine pridala Nemšová jeden gól z presilovky, to však už na výhru nestačilo, keďže Bratislavčanky navýšili svoje skóre ešte o tri presné zásahy, a tak dotiahli zápas do víťazného konca.

Andrea Vaseková, VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava: „Zápas s Nemšovou bol podľa našich očakávaní. Začalo sa to hneď vysokou aktivitou z oboch strán. Po druhej tretine sme začali premieňať šance a využívali sme chyby súpera. Nedali sme sa rozhodiť a zápas sme si udržali a dokázali sme konečne získať 3 body.“

Adriána Bahnová, NTS FK-ZŠ Nemšová: „V sobotu sme odohrali zápas s Hurikánom, ktorý nám nevyšiel podľa našich predstáv. Po prvom strelenom góle do našej brány sme nepoľavili a o pár minút gól vrátili. Keďže sme sa prispôsobili hre súperiek, dostali sme ďalšie zbytočné góly. Na zápas sme išli s nasadením a s istotou, že vyhráme zápas, no po podcenení súpera sme zápas nezvládli.“

FBC Mikuláš Prešov vs. Eastern Wings Michalovce 9 : 0 (4:0; 4:0; 1:0)
Góly: L. Cupráková 2x, D. Kvasková 2x, A. Potančoková 2x, I. Semančíková, Z. Majtánová, K. Robová
Asistencie: D. Kvasková 2x, M. Lupačová, J. Bergová, I. Semančíková, U. Duľová, Ľ. Zajacová

Do šarišskej metropoly zavítali v sobotu dievčatá z Michaloviec. Prešovčanky mali doteraz na konte iba jednu výhru, a tak potrebovali v tomto zápase zabodovať, aby sa posunuli v tabuľke na vyššiu pozíciu. To sa im nakoniec podarilo, a vyhupli sa na siedme miesto, a tým predbehli samotné Michalovčanky, a vďaka tomu, že neinkasovali žiadny gól, predbehli aj stále sa trápiacu Nitru.

Klaudia Robová, FBC Mikuláš Prešov: „V zápase proti Michalovciam sme boli papierový favorit, avšak po našich nepriaznivých výsledkoch z minulých zápasov bolo všetko otvorené. Zápas proti nováčikovi sme zvládli výborne, dokázali sme skórovať už v prvej minúte, čo nás nakoplo a vyhrali sme vysokým rozdielom bez inkasovaného gólu, a to je pre nás potešujúce. Verím, že týmto víťazstvom sme prerušili sériu vysokých prehier a opäť budeme bojovať o vyššie priečky tabuľky.“

FbK Kométa Spišská Nová Ves  vs. Fbk Tvrdošín 6 : 3 (1:1; 0:2; 5:0)
Góly: K. Grossová 3x, P. Hudáková 2x, K. Hudáková – V. Turčáková, V. Bobotová, V. Ďuríková
Asistencie: P. Hudáková 2x, V. Grossová, K. Marcinková – D. Medvecká 2x, M. Ješšová

Na Spiši sa odohral najočakávanejší zápas tohto kola. O prvé miesto sa v priamom súboji pobili zatiaľ neporazené Spišiačky s úradujúcimi majsterkami z Tvrdošína. V prvej tretine boli strelecky aktívnejšie hosťujúce hráčky, o čom svedčí pomer striel na bránu 10:21. Na oboch stranách však padol iba jeden gól, a tak dievčatá odchádzali do šatní za stavu 1:1. V druhej tretine sa Tvrdošínčankám ich strelecká aktivita vyplatila, a vďaka gólom Viktórie Bobotovej a Viktórie Ďuríkovej (asistencia na oba góly Denisa Medvecká) viedli 3:1. Napriek celkovému počtu 52 striel na bránu, nedokázali Tvrdošínčanky skórovať viac ako trikrát. Spišiačky naopak v tretej tretine zabojovali. Najprv koncom druhej minúty znížila na 2:3 Klára Grossová (asistencia Paulína Hudáková), následne začiatkom siedmej minúty vyrovnala Paulína Hudáková (asistencia Viktória Grossová) a v jedenástej minúte vďaka spolupráci Kláry Grossovej Paulíny Hudákovej už Kométa viedla 4:3. Do konca zápasu pridali dievčatá ešte dva góly, a tak historicky po prvýkrát zvíťazili nad Tvrdošínom.

Michal Cvanciger, tréner Fbk Tvrdošín: „Zápas sme začali vo vysokom tempe, dobre sme napádali a súper mal problém založiť súvislú akciu a spoliehal sa na rýchle brejky. Takýto obraz hry bol počas celej prvej a druhej tretiny. Po jej skončení sme vyhrávali 1:3 a zdalo sa, že si zápas postrážime. Bohužiaľ, na začiatku tretej tretiny sme dvakrát rýchlo inkasovali. Spišiačky sa dostali na koňa a v prvej polovici tretiny, po ďalšej našej chybe, išli do vedenia. Zredukovali sme zostavu a chceli sme zápas otočiť, lenže sme sa nechali trikrát v krátkom slede vylúčiť. Súper jednu presilovku využil a odskočil na rozdiel dvoch gólov. V závere sme už nemali morálnu a ani fyzickú silu na otočenie skóre. Zápas sme si prehrali našou impotenciou v zakončení, keď sme z 52 striel na bránu dali len tri góly. Naproti tomu, súperky boli omnoho efektívnejšie.“

Klára Grossová, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „Do zápasu s Tvrdošínom sme vstupovali s rešpektom, ale na druhej strane sme si verili, že Tvrdošín je pre nás túto sezónu hrateľný súper. To sa odzrkadlilo na výsledku po prvej tretine, keď sme do šatní odchádzali za stavu 1:1. Druhá tretine skončila v náš neprospech, keď sme inkasovali hneď dvakrát. Nevedeli sme využiť mnoho šancí, no po tvrdších slovách v šatni od trénera sme si všetko, čo povedal, vzali k srdcu a dali sme do tretej tretiny všetko. Po zápase sme boli spokojné s naším výkonom, no hlavne s výsledkom 6:3 v náš prospech.“

ŠK Slávia SPU DFA Nitra vs. ŠK 98 Pruské 6 : 12 (3:6; 2:4; 1:2)
Góly: M. Žikavská 2x, R. Janegová, K. Karásková, K. Pillajová – J. Trošková 3x, L. Dobrodejová 2x, A. Bachorcová 2x, K. Behancová 2x, S. Jankovičová, I. Hrehušová, A. Šidlová
Asistencie:
M. Pintérová 3x, K. Blehová, M. Baštiová – R. Reseková 3x, D. Hlaváčová 3x, L. Dobrodejová, V. Dobrodejová, K. Behancová, I. Hrehušová, J. Trošková

Nitrianky znovu nevyužili výhodu domáceho prostredia, a tak si pripísali tretiu prehru v rade. Treba však povedať, že proti dievčatám z Pruského to nemali ľahké, pretože tie doteraz prehrali iba jediný zápas, vďaka čomu sa držia na priebežnom druhom mieste tabuľky. Minuloročné vicemajsterky dokázali streliť počas celého zápasu síce päť gólov (šiesty gól bol vlastný), to však na výhru zďaleka nestačilo, keďže už v prvej tretine inkasovali šesť. Posledný gól zápasu padol 15 sekúnd pred koncom z hokejky Michaely Žikavskej (asistencia Miriam Baštiová), ktorá už len upravovala skóre na konečných 6:12.

Nedeľa 25. 10. 2015

Fbk Tvrdošín vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica 23 : 1 (10:0; 6:1; 7:0)
Góly: V. Turčáková 4x, M. Hutirová 4x, R. Rennerová 3x, M. Ješšová 3x, V. Ďuríková 2x, M. Krivulčíková 2x, V. Bobotová 2x, J. Javorková 2x, K. Szabóová – A. Řezánková
Asistencie: M. Hutirová 6x, M. Ješšová 5x, V. Ďuríková, R. Rennerová, V. Bobotová, V. Turčáková, K. Szabóová, D. Medvecká, P. Sipošová

Na zápas v Tvrdošíne určite tak skoro nezabudnú hráčky Banskej Bystrice. Po vysokej prehre so Spišskou Novou Vsou inkasovali znova veľký počet gólov. Od začiatku zápasu boli na koni Tvrdošínčanky, ktoré svojho súpera v podstate k ničomu nepustili. Inkasovali iba jediný gól, za stavu 13:0 (piata minúta druhej tretiny). Zo sedemdesiatich troch striel na bránu sa podarilo domácim premeniť viac ako tretinu, a tak dosiahli víťazstvo 23:1.

Michal Cvanciger, tréner Fbk Tvrdošín: „Od začiatku do konca sa hralo na jednu bránu. Nováčik z Bystrice mal problém s našou kombinačnou a rýchlou hrou. Konečné skóre 23:1 hovorí za všetko.“

MKŠS Kysucké Nové Mesto vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves  5 : 11 (2:3; 2:5; 1:3)
Góly: S. Ch. Žideková 2x, E. Škvrndová, L. Knihová, S. Tomová – P. Hudáková 5x, K. Grossová 3x, K. Hudáková 2x, V. Grossová
Asistencie:
E. Šlopková, S. Tomová – P. Hudáková 4x, K. Marcinková 2x, K. Hudáková, B. Kocúrová, K. Grossová

Spočiatku sa zdalo, že zápas bude vyrovnaný. Ako prvé skórovali Kysučanky, a to už v prvej minúte zápasu, gólom Emy Škvrndovej. Toto vedenie si držali do jedenástej minúty, kedy samostatnou akciou vyrovnala Paulína Hudáková. Hneď niekoľko sekúnd na to už Spišiačky viedli 2:1. Domáce však stále dokázali držať krok, a tak po prvej tretine zaostávali za súperkami iba o jediný gól. Počas druhej a tretej tretiny už dievčatá zo Spiša zlepšili svoju efektivitu. Svoj prvý gól v sezóne zaznamenala Viktória Grossová (asistencia Katarína Marcinková).

Klára Grossová, FbK Kométa Spišská Nová Ves: „Zápas v Kysuckom Novom Meste sme nezačali podľa našich predstáv, keď sme hneď v prvej minúte inkasovali rýchly „gól“. Na palubovku a povrch haly sme si nevedeli zvyknúť. Boli sme vyčerpané po zápase s Tvrdošínom, do ktorého sme dali všetko. Nakoniec sme však nazbierali dostatok síl na to, aby sme Kysucké Nové Mesto porazili konečným výsledkom 5:11.“

ŠK 98 Pruské vs. VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 9 : 5 (2:2; 2:3; 5:1)
Góly: I. Hrehušová 4x, P. Kňažková 2x, V. Dobrodejová, A. Šidlová, J. Trošková- T. Martikainen 2x, Z. Dundová 2x, P. Gešová
Asistencie: A. Šidlová 4x, V. Dobrodejová 2x, I. Hrehušová, J. Trošková, P. Kňažková – T. Martikainen 2x, A. Vaseková, A. Kľúčiková

Napriek tomu, že dievčatá z Pruského boli favoritkami zápasu, Bratislavčanky mali počas prvých dvoch tretín vždy o jeden krok bližšie k víťazstvu. Domáce im však nedovolili odskočiť viac ako na rozdiel jedného gólu. Skoro vo všetkých bratislavských góloch mala prsty ich nová posila z Fínska, Taru Martikainen (2+2). Na konci druhej tretiny bol stav vyrovnaný. V tretej tretine už však hráčky z Pruského nepustili protivníčky do vedenia a pridali postupne ďalších päť gólov, čím si zaistili tri body.

Andrea Vaseková, VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava: „Zápas s Pruským bol o niečo namáhavejší. Keďže sme ako posádka tretieho auta mali menšie problémy po ceste (defekt), tak sme prišli na zápas asi 10 minút pred začiatkom. Napriek tomu sme hrali zo všetkých síl a hlavne s radosťou. Vždy sme vyhrávali o gól, no Pruské sa vždy doťahovalo. Tretiu tretinu sme nezvládli a po našich chybách Pruské skórovalo. Zápas sme mohli aj vyhrať, no nepodarilo sa.“

NTS FK-ZŠ Nemšová vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra 9 : 5 (2:0; 5:1; 2:4)
Góly: D. Sadecká 2x, A. Bahnová 2x, V. Izraelová 2x, K. Melišová, K. Daňová, P. Štefulová – M. Žikavská 2x, K. Karásková 2x, R. Janegová
Asistencie: Z. Strapková 2x, K. Daňová 2x, D. Sadecká, T. Pelechová, V. Izraelová, K. Štefánková – R. Janegová 2x

Nemšovanky na domácej palubovke privítali Nitru, ktorá nemá zatiaľ veľmi úspešnú sezónu. Ináč tomu nebolo ani v tomto zápase, a tak Nemšovanky viedli vysokým pomerom 9:1 až do dvanástej minúty tretej tretiny. Vtedy začali dievčatá z Nitry premieňať svoje šance. Za posledných 10 minút zápasu nastrieľali domácim štyri góly. No toto prebudenie už prišlo neskoro, pretože náskok, ktorý si domáce vytvorili, bol dostatočný.

Adriána Bahnová, NTS FK-ZŠ Nemšová: „V nedeľu sme sa stretli s dievčatami z Nitry. Po sobotňajšom zápase sme si povedali, že do toho vložíme všetky svoje sily a budeme hrať na 100%, čo sa nám aj podarilo. Po druhej tretine sme vyhrávali už 5:1. Samozrejme, predčasné radovanie z výhry spôsobilo, že nám cez tretiu tretinu pribudli ďalšie štyri góly. Našťastie sme zápas vyhrali 9:5 a s nadšením poďakovali aj skvelým fanúšikom z Nemšovej.“

Najproduktívnejšou hráčkou víkendu sa s trinástimi bodmi opäť stala Paulína Hudáková zo Spišskej Novej Vsi (7+6), o tri body menej zaznamenala Milota Hutirová z Fbk Tvrdošín (4+6) a s deviatimi bodmi na konte sa do trojice najproduktívnejších hráčok víkendu dostala Michela Ješšová rovnako z tvrdošínskej zostavy (3+6).

Ďalšie zápasy ženskej extraligy sú naplánované na 14. a 15. novembra.

Autor: Jana Dupčáková