Pred odletom na MS nás cez víkend čakajú dve kolá Ženskej extraligy.

Pred odletom na MS nás cez víkend čakajú dve kolá Ženskej extraligy.

Minulým víkendom sa ukončila prvá polovica Ženskej extraligy. Už dnes, v piatok 20.11, sme mohli sledovať prvý odvetný duel. Zatiaľ je to v hornej časti tabuľky veľmi vyrovnané. Prvé dva tímy, ŠK 98 Pruské a FbK Kométa Spišská Nová Ves, sú na tom rovnako s 24 bodmi na konte. O tri body za nimi zaostávajú dievčatá z FbK Tvrdošín, po nich nasledujú Nemšovanky so 17 bodmi. FBC Mikuláš Prešov je aktuálne na piatom mieste s 12 bodmi, o dva body menej majú hráčky Kysuckého Nového Mesta. S 9 bodmi na konte sú Nitrianky až na siedmom mieste, na ôsmom mieste sa drží Bratislava a na chvoste s rovnakým počtom bodov (5) uzatvárajú tabuľku dievčatá z Michaloviec a Banskej Bystrice.

Ako sme už spomenuli, prvý zápas jedenásteho kola sa odohral už dnes. Oravčanky vo večernom zápase  napokon odplatili prehru z úvodu sezóny, keď zdolali Pruské až nečakane vysoko 11:2!

Do hlavného mesta vycestujú vicemajsterky z Nitry, ktoré sa postavia proti bratislavskému Hurikánu. V hre domácich bude určite znovu hrať veľkú úlohu hosťujúca Taru Martikainen, ktorá figuruje skoro pri každom góle svojho tímu. Na strane Nitry môže na svoj skvelý výkon z predošlého kola nadviazať Romana Janegová.

Kysučanky sa po dvoch nevydarených zápasoch prepadli do spodnej časti tabuľky, a tak budú chcieť určite zabojovať o body v Nemšovej. V ich prvom vzájomnom zápase sa body delili, no po nájazdoch odchádzali úspešnejšie skúsenejšie Nemšovanky.

Do šarišskej metropoly zavíta nováčik z Banskej Bystrice, ktorému sa zatiaľ veľmi nedarilo a inkasoval vysoký počet gólov. V Prešove to dievčatá znova nebudú mať jednoduché. V ich prvom vzájomnom zápase nevyužili výhodu domáceho prostredia, a tak duel dopadol v prospech hosťujúcich hráčok.

Aj Michalovčanky v posledných zápasoch nepredvádzali práve najlepšiu formu. V sobotu ich čaká duel so Spišiačkami, ktoré si aj naďalej držia najnižší počet inkasovaných gólov v ženskej extralige.

V nedeľu môžeme sledovať opäť štyri zápasy. Prvý sa odohrá na tvrdošínskej palubovke, kde si zahrajú domáce proti dievčatám z Nemšovej, následne o 13:00 sa proti sebe postavia tímy z chvosta tabuľky, Michalovce a Banská Bystrica, a napokon v rovnakom čase, o 14:00 uvidíme východniarske derby medzi domácim Prešovom a Spišskou Novou Vsou a zápas Kysučaniek proti dievčatám z Pruského.

 

Program 11. a 12. kola ženskej extraligy:

 

Piatok 20.11.2015

19:30   ŠK 98 Pruské vs. Fbk Tvrdošín

 

Sobota 21. 11. 2015

14:45   VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. ŠK Slávia SPU DFA Nitra

16:00   NTS FK-ZŠ Nemšová  vs. MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto

17:00   FBC Mikuláš Prešov vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica

17:00   Eastern Wings Michalovce vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves

 

Nedeľa 22. 11. 2015

10:00   Fbk Tvrdošín vs. NTS FK-ZŠ Nemšová

13:00   Eastern Wings Michalovce FBC vs. 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica

14:00   FBC Mikuláš Prešov vs. FbK Kométa Spišská Nová Ves

14:00   MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto vs. ŠK 98 Pruské

 

Foto: Karolína Krištofová

Autor: Jana Dupčáková

Attachment

IMG_0649

PODPORTE NÁS LAJKOM

Powered by WordPress Popup