Fantázia v pohybe! Slovenské reprezentatky si po prvýkrát zahrajú vo štvrťfinále MS! Po fantastickej tretej tretine Slovensko zdolalo Nórsko 4:2.

Nórsko vs Slovensko 2:4 (1:1,0:0,1:3)

Góly:  7. Oisethová (Gillbergová), 56. Torpová (Hermansenová)  – 17. M. Šponiarová (Z. Šponiarová), 42. P. Hudáková (K. Hudáková), 47. Košturiaková (K. Hudáková), 48. Janegová (Ďuríková), divákov: 195

Najlepškou hráčkou zápasu bola za slovenský tím vyhlásená Kristína Hudáková.

Od prvej minúty to bol vyrovnaný zápas, kde rozhodovalo každé zaváhanie. Po troch zápasoch sme ako prví inkasovali,  a to v siedmej minúte, kedy sa gólom nohou presadila Oisethová. Gól však nemal platiť, avšak vo florbale nie sú videorozhodcovia, a tak sa verdikt rozhdcov nezmenil. Slovenky ale o desať minút neskôr strelili vyrovnávajúci gól z hokejky Michaely Šponiarovej, ktorej nahrávala jej sestra Zuzana Šponiarová. Po prvej tretine bol stav nerozhodný, 1:1.

V prostrednej časti sme sa gólu nedočkali. Taktický florbal zvolili oba tímy. Tréner slovenskej reprezentácie, Jaroslav Marks, od polovice zápasu stiahol z hry tretiu formáciu, a tak až do konca zápasu hralo Slovensko na dve formácie.

Tretia tretina nám pripomenula sobotňajší zápas s USA. Úvod tretiny ako z rozprávkovej knihy zaznamenali slovenské reprezentantky, ktoré sa už po necelých dvoch minútach dostali do vedenia po akcii sestier Hudákových. Kristína Hudáková  našla perfektne pred bránou Paulínu, ktorá nedala brankárke Fosmarkovej žiadnu šancu. V 47.  minúte prišiel dôležitý gól od kapitánky Lucii Košturiakovej a vzápätí o päťdesiat sekpúd neskôr zvyšovala na 1:4 Romana Janegová.  V 56. minúte prišiel druhý gól Nóriek, ktoré zásluhou Torpovej znížili na 2:4.  Do konca tretej tretiny už gól nepadol, a tak si Slovensko zahrá prvýkrát v histórii štvrťfinále MS!

Vyjadrenie kapitánky slovenskej reprezentácie – Lucii Košturiakovej (Zdroj: RTVS)

„Neskutočné pocity, chce sa mi plakať od šťastia. V reprezentácii som desať rokov vyšplhalime sme sa až od tých posledných miest do tej elitnej osmičky je pre mňa veľmi emotívne. Je to pre mňa najkrajší zážitok v reprezentácii. Myslím si, že Nórky už v tej tretej tretine trochu odišli. Mám pocit, že nektoré hráčky ani nestriedali, ony hrali celý zápas, takže sme s tým trochu počítali, že tá tretia tretina bude o tej fyzickej kondícii.“

A čo hovorí kapitánka Lucia Košturiaková na štvťfinále proti Švédsku?

„Rada by som povedala, že pôjdeme naplno a nejaká šanca tam je, no myslím, že v tomto zložení tam tá šanca nie je, bohužiaľ, ten systém tých MS je k nám veľmi nepriaznivý a nám dá asi v tomto zápase stopku. Každopádne sa budeme snažiť hrať pre fanúšikov, srdcom a kto vie, možno nejaký priateľný výsledok prinesieme.“