Slovenskí reprezentanti majú za sebou úvodný zápas na MS, v ktorom zverenci trénera Petra Koutného zdolali Poľsko 6:4.

Poľsko vs Slovensko 36. Antoniak (Sienko), 37. Korpan (Kozubal), 44. Antoniak (Hamrol), 60. Chlebda (Antoniak) – 14. Kročko (Gál), 17. Grlický, 25. Matejka (t.s.), 48. Kubovič, 59. Kubovič, 60. Řezanina (Dudovič).  vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0. Diváci: 1007

Už od úvodných minút boli aktívnejší slovenskí florbalisti, ktorí tlačili súpera na jeho obrannej polovici. Po niekoľkých dobrých akciách sme ale gól nevideli. Zmena stavu prišla až v štrnástej minúte, kedy svoj premiérový gól na MS strelil Michal Kročko.  Do konca úvodnej dvadsaťminútovky sa presadil ešte Martin Grlický.

V druhej tretine sme pokračovali v aktívnej hre. Lukáš Ujehyli v 25. minúte smeroval do samostatného úniku, ale poľský brankár Bogdanski vybehol z bránkoviska a fauloval ho. Rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, na ktoré šiel Juraj Matejka. Jeho tradičný freestyle bol opäť úspešný, a tak sme videli nad Poľskom už o tri góly. Štyri minúty pred koncom druhej tretiny ale prišla slabšia chvíľka slovenských reprezentantov, ktorí inkasovali v rozmedzí 58. sekúnd dva góly – 2:3.

Poliaci boli po dvoch strelených góloch v závere druhej tretine na koni. Trojgólové vedenie z 35. minúty dokázali Poliaci zásluhou Antoniaka vyrovnať už po štyroch minútach tretej tretiny. Za vyrovnaného stavu prišlo vylúčenie pre Filipa Čonku-Skybu, a tak sme museli „prežiť“ ťažké dve minúty. Oslabeniu sa Slováci ubránili a mohli opäť pokračovať v útočnej hre. Po krásnej strele spoza tela sa v 48. minúte presadil Martin Kubovič, ktorý ešte dve minúty pred koncom zápasu zvyšoval na 3:5 gólom do prázdnej brány. Poľskí reprezentanti pod vedením trénera Jana Holovku, bývalého trénera slovenskej reprezentácie, ale dokázali osem sekúnd pred koncom zápasu znížiť na rozdiel gólu. Poslednú gólovú bodku za týmto zápasom dal kapitán Lukáš Řezanina gólom do prázdnej brány.

Petr Koutný (tréner SR): „Bol to strašne ťažký zápas. Tréner Poliakov Ján Holovka pripravil svoj tím veľmi dobre. Naši chlapci boli v prvej tretine lepší, aj druhú začali dobre, no potom prišla jedna malá chyba a prejavila sa ich psychika. Napokon sa chalani dali dokopy a vybojovali veľmi dôležité víťazstvo. Hráči striedali slabšie okamihy so silnejšími, ale v pravom momente sa vzchopili. Bol to vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre nás.“

Druhý skupinový zápas čaká na slovenských reprezentantov už zajtra o 12:00 proti Austrálií. Priamy prenos na Dvojke začína o 11:45

Autor: Lukáš Chovan